In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Dnes hráme

19:00 Tom, Dick a Harry
Historická budova

Zajtra hráme

19:00 Spartakus
Historická budova

Nájdite nás na

thumb_facebook

Kontakty

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE
Hlavná 58
042 77 Košice
T: +421 55 245 22 00
F: +421 55 245 22 12
E: sdke@sdke.sk
/
Denná pokladňa:
Pondelok - Piatok:
9:00 - 12:30 a 13:00 - 17:30
Sobota: 9:00 - 13:00
T: +421 55 245 22 69
E: sales@sdke.sk
/
VIAC KONTAKTOV
/
NAPÍŠTE NÁM

Virtuálna prehliadka

uvod1

divadlo cinohra balet

Umelecký súbor Opery ŠD

Vedenie opery

/
kevicky1

Karol Kevický
riaditeľ opery

/
dohovic1 Igor Dohovič
dirigent
Maroš Potokár
dirigent
kozubik1 Lukáš Kozubík
zbormajster
gregova1 Jana Gregová
tajomník opery
/  
/  

Sólisti:

 
palovcikova1 Tatiana Paľovčíková
soprán
varady1 Michaela Várady
koloratúrny soprán
zsigova1 Janette Zsigová
soprán
Lucie Kašpárková
soprán 
 
Viera Kállayová
mezzosoprán
Myroslava Havryliuk
mezzosoprán
baculik1 Anton Baculík
tenor
dvorsky1 Jaroslav Dvorský
tenor
Maksym Kutsenko
tenor
Titusz Tóbisz
tenor
gurbal1 Marek Gurbaľ
barytón
lukac1 Marián Lukáč
barytón
Michal Onufer
bas

Inšpícia

 
hronska1 Viera Hronská
Magdaléna Kovalčíková

Šepkárky

 
Klaudia Kovalčíková
Magdaléna Kovalčíková

Korepetítori

 
grejtakova1 Júlia Grejtáková
Jan Novobilský

Orchester Opery ŠD Košice

orch    

Koncertný majster

 
michalik1 Peter Michálik, vedúci nástrojovej skupiny I. huslí
/  
Ladislav Vasilňák
inšpektor orchestra

I. husle
Tomáš Orgován, zástupca koncertného majstra
Milan Kyjovský,
 zástupca koncertného majstra, zástupca vedúceho nástrojovej skupiny I. huslí
František Lukáč
Eduard Plachetka
Peter Takáč
Vladimír Kyjovský
Henrieta Samselyová
Bence Fazekaš

II. husle
Koloman Várady, vedúci skupiny
Viktor Latzko, zástupca vedúceho skupiny
Júlia Karpatová
Amália Šereš
Iveta Vilková
Nataliia Baran

Viola
Peter Olejár, vedúci skupiny
Zuzana Dzurendová
Tomáš Rendek
Mariusz Danel

Violončelo
Peter Dzubay, koncertný majster violončel, vedúci nástrojovej skupiny violončiel 
Róbert Kováč, zástupca koncertného majstra violončiel
Ľubomír Kristan
Katarína Mrázová

Kontrabas
Slavomír Kaduk, vedúci skupiny
Václav Mráz

Flauty
Daniela Česlová
Kristína Lakatoš Kollárová
Zuzana Mega
Františka Širillová

Hoboje
Jana Dzubayová, vedúca skupiny
Eva Bálintová
Jana Lešková

Klarinety
Henrich Kristmann,
vedúci dychovej sekcie, vedúci nástrojovej skupiny klarinetov
Martin Červenák
Michal Vozník

Fagoty
Mikuláš Csomós, vedúci skupiny
Ján Samsely
Andriy Kholod

Lesné rohy
Lukáš Mráz, vedúci skupiny
Tina Mrázová Gojkovič, zástupca ved. skupiny
Peter Gombík
Sergii Gavrylko

Trúbky
Oleksander Samborskyy, vedúci skupiny
Lukáš Fũlõp
Peter Kundracik
Peter Slávik

Trombóny
Martin Tujvel, vedúci skupiny
Pavel Novák
Vladimír Trofimovič

Tuba
Pavol Cebák

Bicie nástroje
Ladislav Vasilňák, vedúci skupiny
Lenka Novosedlíková

Zbor Opery ŠD Košice

zbor opery

Alena Fialeková
tajomníčka zboru

Soprán
Alena Fialeková, vedúca skupiny
Anna Horkelová
Michaela Kuchtová
Dana Laššáková
Dana Mlynárová
Eva Nováková
Miroslava Rendeková
Alžbeta Škripková
Sidónia Szabóvá
Jana Trojáková

Alt
Svetlana Tomová, vedúca skupiny
Lucia Bujňáková
Zuzana Orlovská
Barbara Sopková
Iveta Vajó Vladyková

Tenor
Pavol Spišský, vedúci skupiny
Tomáš Beličák
Celestýn Čapka
Marek Haščák
Pavol Kovaľ
Dušan Pásztor
Stanislav Rusyn

Bas
Ján Tóth, vedúci skupiny
Ivan Barla
Jozef Dzuro
Juraj Hingis
Daniel Karas
Martin Kovács
Slavomír Klempár
Peter Raši

Externý zbor Opery ŠD Košice

 

Soprán
Mária Hudáková
Barbara Išky
Silvia Pasnišinová

Alt
Karla Grejtáková
Soňa Miháliková
Janka Nováková
Janka Rajňáková
Barbora Sopková

Tenor
Anton Baculík
Pavol Cebák
Gabriel Havasi

Bas
Matúš Bujňák
Pavol Korduliak

Detský zbor Opery ŠD Košice

 

Stáli hostia

Dirigenti

Robert Jindra
Marián Lejava
Ondrej Olos
Jakub Žídek

Sólisti

Dominika Doniga, soprán
Jolana Fogašová, soprán
Marianna Hochelová, soprán
Maida Hundeling, soprán
Eva Jirušová-Dřízgová, soprán
Yuko Oba, soprán
Lívia Obručnik-Vénosová, soprán
Nikola Proksch, soprán
Alena Temesiová, soprán
/
Marta Beňačková, mezzosoprán
Denisa Hamarová, mezzosoprán
Lucie Hilscherová, mezzosoprán
Adriana Hlavsová, mezzosoprán
Katarína Kubovičová, mezzosoprán
Andrea Nemcová, mezzosoprán
Erika Šporerová, mezzosoprán
Jitka Zerhauová, mezzosoprán
/
Ján Babjak, tenor
Peter Berger, tenor
Jozef Gráf, tenor
Juraj Hollý, tenor
Ondřej Koplík, tenor
Zoltán Korda, tenor
Boldizsár László, tenor
Josef Moravec, tenor
Vincent Schirrmacher, tenor
Peter Svetlík, tenor
Jan Vacík, tenor
Zsolt Vadász, tenor
Zdenko Vislocký, tenor
/
Martin Bárta, barytón
Miloš Horák, barytón
Ludovic Kendi, barytón
Matúš Mazár, barytón
Pavol Remenár, barytón
Šimon Svitok, barytón
Filip Tůma, barytón
Zoltán Vongrey, barytón
/
Gustáv Beláček, bas
Martin Gurbaľ,
bas
Arpád Sándor, bas
Ivan Zvarík,
bas

svk//gbr

Projekt Obnova budovy

Národné projekty

Button-200x83

Pozerajte nás na

youtube

Kalendár

Rezervácie

thumb_navstevnik

Festival

Partner

logo stm

Odoberanie noviniek

banner opis