In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Dnes hráme

19:00 Tom, Dick a Harry
Historická budova

Zajtra hráme

19:00 Spartakus
Historická budova

Nájdite nás na

thumb_facebook

Kontakty

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE
Hlavná 58
042 77 Košice
T: +421 55 245 22 00
F: +421 55 245 22 12
E: sdke@sdke.sk
/
Denná pokladňa:
Pondelok - Piatok:
9:00 - 12:30 a 13:00 - 17:30
Sobota: 9:00 - 13:00
T: +421 55 245 22 69
E: sales@sdke.sk
/
VIAC KONTAKTOV
/
NAPÍŠTE NÁM

Virtuálna prehliadka

uvod1

divadlo cinohra balet

Repertoár Opery ŠD Košice

vily rep1

 

 

Richard Wagner
VÍLY

Prvá skladateľova opera

Vzkriesenie zabudnutého dielo zobrazujúceho lásku Ady, ktorá je ochotná vzdať sa svojej nesmrteľnosti pre lásku k manželovi Arindalovi. Romantický príbeh s rozprávkovými prvkami.

noc rep

 

 

Johann Strauss
NOC V BENÁTKACH

Čarokrásna opereta

Viedenský valčík... Benátsky karneval... Pojmy, ktoré pozná celý svet. Dielo, ktoré zostalo nesmrteľným. V atraktívnom hereckom i speváckom obsadení opäť v Košiciach!

 

bohema rep

 

 

Giacomo Puccini
BOHÉMA

Najslávnejšia Pucciniho opera 

Paríž, hýriví umelci, veľká láska, krutý osud – to je krátka charakteristika deja vykresľujúceho lásku chudobného básnika Rodolfa k nežnej krajčírke Mimi, ktorých na chvíľu spojí náhoda, ale navždy rozdelí krutá choroba.

mozart rep 

 

 

N. A. Rimskij - Korsakov/M. Lejava
MOZART A SALIERI/BOHOM MILOVANÝ

Závisť a vražda. Mýtus a fakty. Posledné hodiny W.A.Mozarta.

Netradičný večer, počas ktorého zaznejú dve jednoaktové opery zdanlivo spolu nesúvisiace. Jedna romantická, druhá súčasná od mladého slovenského skladateľa Mariána Lejavu, poodhalí známy príbeh dvoch mužov.

alcina rep1

 

 

Georg Friedrich Händel
ALCINA

Hra o lásku! Hra o život! Slávna baroková opera prvýkrát v Košiciach 

Vrcholná baroková opera z roku 1735 je jedným z najatraktívnejších titulov svojej doby. Príbeh čarodejnice Alciny nás necháva postávať na prahu dobra a zla – na rázcestí, kladúc nám podstatné otázky, ktoré sú zdanlivo tými najjednoduchšími.

trubadur rep

 

 

Giuseppe Verdi
TRUBADÚR

Opera v troch dejstvách

Temný romantický príbeh zo stredovekého Španielska. Jeden z najväčších „krvákov" hudobnej literatúry; jedna z najslávnejších opier v histórii. V reflexii súčasnej - a možno trochu nečakanej...

lescaut rep

 

 

Giacomo Puccini
MANON LESCAUT

Jedna z najhranejších opier

Jeden z najznámejších operných titulov  sa po rokoch opäť vracia na scénu košického divadla. Príbeh o záletnej krásavici, ktorá si neskrývane užíva život plnými dúškami a necháva sa unášať vlastným osudom, ktorý ju nakoniec dostihne samu a opustenú.

popoluska rep

 

 

Gioacchino Rossini
POPOLUŠKA

Bábkovo - operná rozprávka

Popoluška talianskeho skladateľa G. Rossiniho je projektom dvoch profesionálnych košických divadelných inštitúcií – opery Štátneho divadla Košice a Bábkového divadla. Po hudobnej stránke sa jedná o majstrovské dielo, ktorého kvality preveril čas i diváci.

marica rep

 

 

Emmerich Kálmán
GRÓFKA MARICA

Jedna z najhranejších operiet

Komická spevohra plná milostných zápletiek, dejových zvratov a v neposlednom rade ľúbezných – dnes takmer až notoricky známych a mimoriadne populárnych melódií – sa stala v posledných desaťročiach jedným z najhranejších titulov vo svojom žánri.

 

komedianti rep

 

 

P. Mascagni/R. Leoncavallo:
SEDLIACKA ČESŤ/KOMEDIANTI

Dve veristické jednoaktovky 

Dve jednoaktové opery obdobia verizmu prinášajú emócie neskrývané, skutočné, nepredstierané, otvorene sa dotýkajúce momentov v ľudskom živote tak známych, a napriek tomu krehkých – motívov akými sú láska k inému človeku, láska k sebe samému, láska k životu.

ariadna rep

 

 

Richard Strauss
ARIADNA NA NAXE

Opera v jednom dejstve

Čarovná jednodejstvová opera založená na princípe „divadlo v divadle" prichádza s iskrivým pôvabom pobaviť nielen operného diváka s mimoriadne originálnym spracovaním povestne známej témy.

rigoletto rep

 

 

Giuseppe Verdi
RIGOLETTO

Opera v troch dejstvách

Jedna z najslávnejších stálic talianskeho repertoáru napísaná podľa divadelnej hry Victora Huga „Kráľ sa zabáva". Kritická sonda prinášajúca obraz vulgárnej a obscénnej spoločnosti v kontraste s bezvýhradnou láskou otca a dcéry.

karmelitanky rep

 

 

Francis Poulenc
DIALÓGY KARMELITÁNOK

Opera v troch dejstvách

Prvé slovenské naštudovanie opery o tragickom osude karmelitánok, ktoré zmietla Veľká francúzska revolúcia. Inscenácia ocenená prestížnymi Divadelnými doskami 2013 pre režisérku Lindu Keprtovú v kategórii najlepšia réžia. 

nabucco rep

 

 

Giuseppe Verdi
NABUCCO

Opera v štyroch dejstvách

Svetoznáma opera, z pera talianskeho majstra, nám predkladá príbeh o starovekom vládcovi Nabuchodonozorovi II., o strete náboženských kultúr, o nekonečnom smäde ovládať svet okolo seba, o večnej ľudskej túžbe podobať sa Bohu.

figarka rep

 

 

Wolfgang Amadeus Mozart
FIGAROVA SVADBA

Komická opera v štyroch dejstvách

Táto komická opera, patriaca jednoznačne k vrcholom hudobného umenia, rozpráva zamotaný Figarov príbeh, príbeh plný známych melódií, komických situácií a s veľkým nadhľadom predstavuje jeden bežný deň v ľudskom živote.

butterfly rep

 

 

Giacomo Puccini
MADAMA BUTTERFLY

Opera v troch dejstvách

Krehký, tragický príbeh, z exotického prostredia o pravdivosti citov a konania, ktorých sa spoločnosti našej civilizácie už často krát nedostáva. V kontraste s dramatickou hudbou pripomína, aká tenká môže byť hranica medzi srdcom šťastným a srdcom boľavým.

cardaska rep

 

 

Emmerich Kálmán
ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNÁ

Opereta v troch dejstvách

Svetoznáma opereta o láske, ktorá prekonáva mnohé prekážky, prichádza s vtipom, jemným humorom a nekončiacou dávkou optimizmu. Inscenácia prináša nielen nezabudnuteľné melódie, ale tiež výrazne poňaté choreografie a túžbu pobaviť, potešiť, roztancovať.

carmen rep

 

 

Georges Bizet
CARMEN

Opera v štyroch dejstvách

Nesmrteľný príbeh osudového dievčaťa je neodmysliteľnou súčasťou svetového operného repertoáru. Vďaka úžasnej kompozícii prenikáme do kolotoča neobmedzených citov, do otázok, ktoré prichádzajú s osudovou láskou, do odpovedí, túžiacich po slobode.

traviata rep

 

 

Giuseppe Verdi
LA TRAVIATA

Opera v troch dejstvách

Úspešné dielo talianskeho génia rozpráva príbeh mladej kurtizány a odhaľuje svet spoločnosti, ktorá sa naučila viac brať ako dávať. Svet, v ktorom sa zábava a osamelosť stávajú tým istým, svet smelý, dokazujúci ľahkosť života – tú ľahkosť zaťaženú jedinečnosťou života.

PRIPRAVUJEME 

verdigiuseppe

 

 

Giuseppe Verdi
FALSTAFF

Opera v troch dejstvách

V tomto diele sa stretli dve geniálne umelecké osobnosti, dvaja majstri svojho remesla: najväčší dramatik a básnik všetkých čias William Shakespeare a Giuseppe Verdi, ktorý mal k dispozícii jedno z najlepších libriet opernej histórie.

Jacques offenbach

 

 

Jacques Offenbach
HOFFMANNOVE POVIEDKY

Francúzska lyrická opera

 

V svojom poslednom veľkom opuse skladateľ dokazuje obdivuhodnú invenciu a dramatický cit, hodný najväčších majstrov francúzskej lyrickej opery.

 

Wolfgang-amadeus-mozart 1-revert

 

 

Wolfgang Amadeus Mozart
DON GIOVANNI

Opera opier

Opera opier, ktorá akoby sa stála mimo čas a priestor. Dielo z posledných rokov majstrovho života smelo konkuruje najlepším hudobným drámam všetkých období.

 

svk//gbr

Projekt Obnova budovy

Národné projekty

Button-200x83

Pozerajte nás na

youtube

Kalendár

Rezervácie

thumb_navstevnik

Festival

Partner

logo stm

Odoberanie noviniek

banner opis