In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Dnes hráme

19:00 Tom, Dick a Harry
Historická budova

Zajtra hráme

19:00 Spartakus
Historická budova

Nájdite nás na

thumb_facebook

Kontakty

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE
Hlavná 58
042 77 Košice
T: +421 55 245 22 00
F: +421 55 245 22 12
E: sdke@sdke.sk
/
Denná pokladňa:
Pondelok - Piatok:
9:00 - 12:30 a 13:00 - 17:30
Sobota: 9:00 - 13:00
T: +421 55 245 22 69
E: sales@sdke.sk
/
VIAC KONTAKTOV
/
NAPÍŠTE NÁM

Virtuálna prehliadka

uvod1

divadlo cinohra balet

Do divadla vstupujú Wagnerove Víly

vily rep1Košice sa v piatok 26. mája o 19:00 výrazným spôsobom zapíšu nielen na slovenskú, ale aj európsku opernú mapu. Opera Štátneho divadla Košice uvedie v slovenskej premiére prvotinu slávneho nemeckého skladateľa Richarda Wagnera operu Víly. Výnimočná bude aj tým, že okrem domácich sólistov zažijú košický debut aj viacerí hosťujúci sólisti z celej Európy.
ČO ZAZNELO NA TLAČOVEJ BESEDE
FOTOGALÉRIA JOZEFA MARČINSKÉHO
OBSADENIE I. PREMIÉRY

V plnom nasadení aj divadelné dielne

vily dielne_uvodPripravovaná slovenská premiéra opery Richarda Wagnera Víly, ktorá bude v piatok 26. mája o 19:00 v Historickej budove Štátneho divadla Košice, je poriadnou zaberačkou nielen pre umelcov, ale aj pre ľudí v jej zákulisí. S prípravou kostýmov mali pod vedením kostýmového výtvarníka Josefa Jelínka plné ruky práce aj v divadelných dielňach. Aj kostýmy dokresľujú výnimočnosť premiéry, o čom sa môžete presvedčiť aj vo fotogalérii.
AKO VZNIKALI KOSTÝMY PRE VÍLY - FOTO

Víly v Klube priateľov divadla

vily skusky_titulkaTradičné predpremiérové stretnutie Klubu priateľov divadla bude už v piatok 19. mája o 17:00 na Malej scéne Štátneho divadla Košice. Témou stretnutia bude posledná operná premiéra tejto sezóny, ktorou bude 26. mája o 19:00 v Historickej budove ŠD Košice uvedenie prvotiny Richarda Wagnera Víly. Ako vzniká inscenácia, ktorá je prvým uvedením tohto diela na Slovensku, prezradia členovia realizačného tímu a chýbať nebudú ani hudobné ukážky.
PRÍPRAVA PREMIÉRY VO FOTOGRAFIÁCH

Čítať celý článok...

Vo Vílach niekoľko košických debutov

plagat vilySlovenská premiéra prvej opery Richarda Wagnera Víly, ktorá bude v Historickej budove Štátneho divadla Košice v piatok 26. mája o 19:00, prinesie aj viacero košických debutov. Prvý raz sa v košickom divadle predstavia Frédérique Friess, Klára Vincze, Barbora Řeřichová, Gilles Van Der Linden, Pavol Kubáň, Jevhen Šokalo a Peter Paleček.

Čítať celý článok...

Vracia sa nádherná baroková Alcina

alcina rep1Po niekoľkých mesiacoch sa vo štvrtok 11. mája o 19:00 vráti na javisko Historickej budovy Štátneho divadla Košice jedinečná operná inscenácia Alcina Georga Friedricha Händela, ktorá je označovaná za megahit barokovej opernej tvorby. Ak ste ju ešte nevideli, tak by ste si nemali nechať ujsť skvelé hudobné naštudovanie Mareka Štryncla s vynikajúcimi sólistami v inscenácii režisérkyLindy Keprtovej.
TVORCOVIA O ALCINE (VIDEO)

Čítať celý článok...

Viac článkov...

svk//gbr

Projekt Obnova budovy

Národné projekty

Button-200x83

Pozerajte nás na

youtube

Kalendár

Rezervácie

thumb_navstevnik

Festival

Partner

logo stm

Odoberanie noviniek

banner opis